Czasem z przyzwyczajenia.

Czasem z wygody.

Czasem z lenistwa.

A kiedy indziej pod wpływem impulsu.

Kupujemy ogromną ilość rzeczy do domu, gdy tymczasem wiele z nich można wykonać samemu lub też wykorzystać to, co już mamy w domu, w nietypowy sposób.

Przedstawiam Wam dziś 7 (z wielu innych!) rzeczy, które można wykonać samemu:

1. Środki czystości.

Czego można używać do sprzątania? Sody oczyszczonej, cytryny, octu. W przypływie rozrzutności – olejków eterycznych. W domu jest świeżo, pachnie, a – co najważniejsze – zdrowo!

2. Pesto.

Aromatyczne, o mocnym smaku – po prostu pycha!

Co Wam będę opowiadać.

Zobaczcie sami, że wymaga niewiele wysiłku:

3. Pucharki…

…a raczej uniwersalne naczynka do deserów. Doskonale nadają się do tego celu małe, zgrabne lub ozdobne słoiczki.

4. Abażur.

Wystarczy mieć szkielet (nawet starego) abażuru. Wykorzystać można tu piękne tkaniny (kolorowe, gniecione, jedwabne), białe futerko, papier, piórka, a nawet serwetki robione na szydełku.

5. Pasta do zębów.

Tak! Aby ją wykonać, wystarczy zmieszać 6 łyżek sody oczyszczonej (którą już mamy do sprzątania;)), 2 łyżki soli, 2 łyżki gliceryny i 20 kropli olejku eterycznego – miętowego lub cynamonowego.

6. Klej.

Jest już późny wieczór, a Twojemu dziecku właśnie skończył się klej do pracy plastycznej, którą ma oddać na drugi dzień? Nie panikuj! Jeśli tylko masz w domu trochę mąki, dodaj do niej wody i wymieszaj do uzyskania konsystencji budyniu. Uff! Jeszcze da się uratować tę pracę!

7. Świeczniki.

No po prostu grzech – kupować świeczniki, gdy do tego celu doskonale nadaje się ładna szklanka (która została jedna z kompletu), czy też słoiczek. Wystarczy obwiązać je parcianym sznurkiem, dodać białą wstążeczkę lub koronkę i już!

Świeczniki domowej roboty

Świeczniki domowej roboty

A Wy? Na co nie wydajecie niepotrzebnie pieniędzy? 😉

Kategorie: W domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *